Rybník Chobot - Sony NEX-5n video

  • 2016-03-30 18:19:36

V minulých týdnech jsem se věnoval maličko tématu přírody. Zvolil jsem si pro mě známé prostředí nedalekého rybníka Chobot. Natáčel jsem po tři pozdní odpoledne, pokud možno ve zlaté hodině, těsně před tím než se slunce schovalo za lesní obzor. Video je nastříhané  převážně ze záběrů pořízených na břehu rybníka, které se snaží alespoň částečně přenést tamní atmosféru i divákům mého videa.

 

Kromě úvodního časosběrného záběru, který byl pořízen pomocí Canon 7D, byly všechny záběry natočeny pomocí zbrusu nové kompaktní bezzrcadlovky Sony NEX-5n. V drtivé většině záběrů byl nasazen setový objektiv Sony 18-55 mm F3.5-5.6 SEL. Další výbava byla poměrně skromná - stativ Velbon DV-7000 se stativovou fluidní hlavou Manfrotto 501HDV, dále na hlavě připevněný slider IGUS s kulovou hlavou. Pro lepší kontrolu obrazu při natáčení jsem měl většinou Sony NEX-5n propojený s externím 7" monitorem Lilliput. Na celou sestavu a fotky z natáčení se můžete podívat v celém článku této novinky.

 

Nyní již video Rybník Chobot...

Pond Chobot from Milan Škrob on Vimeo.

Pond Chobot (Trunk)

Filmed over three days in a nearby pond Chobot (it looks like elephant - trunk).
map: http://g.co/maps/wuxwg

Filmed with new Sony NEX-5n with Sony 18-55 mm F 3,5-5,6 SEL lens. Only first shot (timelapse) with Canon 7D.

IGUS slider used in most shots.
AVCHD 1080p 50p -> 25p

Color graded mostly with Colorista II - increased saturation and pop. In some water shots - waves removed chromatic abberation.

www.stagezoom.net