LIPNO - TREETOP WALKWAY (4K)

Den po točení nedávno zmíněného DeadEnd Festivalu v Českých Budějovicích jsem se vydal na malý výlet k Lipnu. Přímo nad obcí Lipno je postavena Stezka korunami stromů - stezka stoupající mezi stromy až na 40ti metrovou vyhlídkovou věž. Ačkoli jsem to nijak neplánoval, natočil jsem si pro sebe cestou při procházce pár sněžných momentů...

 

B R D O I I

B R D O II je pokračování nedávného filmečku z okolí rozhledny na hoře Brdo. Tentokrát jsem se k cíli vydal západní cestou z Cetechovic a cestou jsem narazil na pár zajímavých míst a zákoutí, na které se můžete nyní podívat (přepněte si kvalitu na 1080p).

Film byl natočen na nejnovější kameru z dílny Panasonicu - GH4. Tato kamera vyniká mimo jiné možností točit v rozlišení 4K (4x Full HD). Toho jsem také u tohoto filmu využil. Natočeno v rozlišení 3840x2160, sestříháno a vyexportováno ve Full HD 1920x1080 rozlišení. Díky obrovskému rozlišení a kvalitnímu detailnímu obrazu jsem využil možnosti vyříznutí části obrazu jednoho záběru a vytvoření různých kompozic záběrů z jednoho natočeného videa (viz. střih na pařez s mravenci). 
Kvalita obrazu je ve srovnání s předchozím filmem B R D O točeným na Canon 5D3 (Full HD, RAW) minimálně o stupeň výše - zejména v detailech.

Výsledný film není nijak barevně korigován, v kameře nastaven profil CineLike V, ostatní nastavení obrazu v kameře byly v defaultních hodnotách.

Objektivy se v průběhu cesty měnily podle aktuálních potřeb:
- Panasonic Lumix G X Vario 12–35 mm F2,8 Asph. Power O.I.S.
- Panasonic Lumix G VARIO 45-200mm f/4,0-5,6 MEGA O.I.S.
- Samyang 24mm f/1.4
- Samyang 8mm f/3.5B R D O

Na Velikonoční pondělí jsem vyrazil na menší výlet na horu Brdo v pohoří Chřiby. Cílem cesty byla stejnojmenná nejvyšší kamenná rozhledna na Moravě.
Cestou tam jsem zvolil delší trasu lesem a vyplatilo se. Pár krát jsem myslel, že jsem se už ztratil, ale cestou jsem narazil na několik pěkných zákoutí a výhledů na krásy Chřib. Cestou zpět jsem už šel po "dálnici" šotolinou zpevněné cestě vedoucí k lesnímu penzionu Bunč, po které se sice dobře jde, ale okolo ní není nic moc vidět a člověk si na ní připadá, jak na silnici. Nic moc zážitek.
Na ty podstatně lepší momenty se můžete podívat v mém nejnovějším díle B R D O.


Dokument: Vyškov - Turistický průvodce městem a okolím

Dokument "Vyškov - Turistický průvodce městem a okolím" nabízí divákům seznámení se s nejatraktivnějšími místy a reáliemi současného Vyškova a jeho okolí. Hlavní tvůrci dokumentu Radomír Jadomek a Libor Veselý nabídli neobvyklý přehled zajímavostí i historek vztahujících se k představeným místům, o kterých možná i rodilí Vyškované nevěděli.

 

Tvůrci přejí příjemnou podívanou... 

 

 

 

Rybník Chobot - Sony NEX-5n video

V minulých týdnech jsem se věnoval maličko tématu přírody. Zvolil jsem si pro mě známé prostředí nedalekého rybníka Chobot. Natáčel jsem po tři pozdní odpoledne, pokud možno ve zlaté hodině, těsně před tím než se slunce schovalo za lesní obzor. Video je nastříhané  převážně ze záběrů pořízených na břehu rybníka, které se snaží alespoň částečně přenést tamní atmosféru i divákům mého videa.

 

Kromě úvodního časosběrného záběru, který byl pořízen pomocí Canon 7D, byly všechny záběry natočeny pomocí zbrusu nové kompaktní bezzrcadlovky Sony NEX-5n. V drtivé většině záběrů byl nasazen setový objektiv Sony 18-55 mm F3.5-5.6 SEL. Další výbava byla poměrně skromná - stativ Velbon DV-7000 se stativovou fluidní hlavou Manfrotto 501HDV, dále na hlavě připevněný slider IGUS s kulovou hlavou. Pro lepší kontrolu obrazu při natáčení jsem měl většinou Sony NEX-5n propojený s externím 7" monitorem Lilliput. Na celou sestavu a fotky z natáčení se můžete podívat v celém článku této novinky.

 

Nyní již video Rybník Chobot...

Pond Chobot from Milan Škrob on Vimeo.

Pond Chobot (Trunk)

Filmed over three days in a nearby pond Chobot (it looks like elephant - trunk).
map: http://g.co/maps/wuxwg

Filmed with new Sony NEX-5n with Sony 18-55 mm F 3,5-5,6 SEL lens. Only first shot (timelapse) with Canon 7D.

IGUS slider used in most shots.
AVCHD 1080p 50p -> 25p

Color graded mostly with Colorista II - increased saturation and pop. In some water shots - waves removed chromatic abberation.

www.stagezoom.net